//
you're reading...

Pôst plný stretnutí 2014

16. Najzázračnejšie tajomstvo

11214582_RPYph

Príbeh o roztržitom alchymistovi a Kameni mudrcov na stiahnutie TU.

Scénar: Katarína Pirohová
Námet: Bruno Ferrero
Účinkujú: Attila Sebestyén, Lukáš Grolmus
 
Môj dodatok:
A vy ste Ho našli! Tak teda…

  1. 1.       TREBA HO POUŽÍVAŤ! A to čo najčastejšie!

„Hľa, kladiem na Sione kameň uholný, vyvolený a vzácny; kto v neho verí, nebude zahanbený. Vám teda, ktorí veríte, je na česť; pre tých však, čo neveria: „Kameň, čo stavitelia zavrhli, sa stal kameňom uholným,…“  (1 Pt 2, 4-9)

 „Je to najsilnejšia zbraň, najlepší liek a najväčšie tajomstvo celého vesmíru.“ Ale môže nás zachrániť liek/ zbraň, ktorý by sme neužívali? Liek nám môže pomôcť, len keď ho užívame.

Prvé dve predsavzatia Dominika Sávia: „Často budem užívať sviatosť pokánia, a toľko ráz pristúpim ku sv. prijímaniu, koľko razy mi to duchovný otec dovolí.“

„Nedele a sviatky zasvätím.“

2.      NEZAHODIŤ HO ani Ho za nič na svete nevymeniť!

„Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.“ „Kto bude jesť moje telo a piť moju krv, má život večný“ (Jn 6)

„Žiadne čarovné prútiky, bylinky, zaklínadlá ani peniaze nedokážu to, čo on.“ Preto  je múdre ho vymeniť za niečo na svete? Nie, nie múdre ho vymeniť ani stratiť. Bol by to veľmi zlý obchod! Pretože len On spája nebo zo zemou! Pretože len On nás môže priviesť do neba.

Štvrté predsavzatie Dominika Sávia: „Radšej umriem, ako by som mal zhrešiť.“

3.       DOVOLIŤ MU, aby v nás pôsobil svojou mocou, aby NÁS PREMIEŇAL!

„Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky. Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.“   (Jn 14, 1-12)

„Ak ho prijímaš, každý deň po kúsku mení teba a premieňa i tvoje okolie.“ Čo má väčšiu silu meniť, ak nie láska, ak nie Boh, ktorý je láska?! Ten, kto chodí na sv. prijímanie by mal dovoliť Ježišovi, aby nás premieňal na obraz Boha, ktorý je láska. … A práve cez našu lásku a službu budeme meniť svet.

Tretie predsavzatie Dominika Sávia: Nech sú mojimi dobrými priateľmi Ježiš a Mária.“

Facebooktwittergoogle_plusmail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

    5o4u.com od roku 2013:

    • Návštev celkom: 7 193 525
    • Celkom návštevníkov: 369 692