//
you're reading...

Svetlo viery 2013

2. Dovoľ VSTÚPIŤ a RÁSŤ

03 entra en mi noche ttt

“Dnes… každý deň, no dnes osobitným spôsobom Ježiš rozsieva. Keď prijímame Božie slovo, vtedy sme Poľom viery! Prosím vás, dovoľte, aby Kristus a jeho slovo vstúpili do vášho života, dovoľte vstúpiť zrnu Božieho slova, dovoľte mu vyklíčiť, dovoľte mu rásť.” František
  
Príhovor z 27. nedele na stiahnutie TU.
 
Z množstva hlbokých myšlienok zakončím jednou, ktorá obzvlášť nám, učiteľom a vychovávateľom, dáva odvahu pokračovať na našej ceste: „Kresťania vo svojej chudobe zasejú semeno také bohaté, že sa stane veľkým stromom schopným zaplniť zem svojím ovocím.“
( LF 37)
 
  
 
 ________________________________________________________
 
ŽNEME, ČO SME ZASIALI
Dcera jednoho prominentního Američana byla interwievována v pořadu “Early Show” a moderátorka se jí zeptala:
“Jak mohl Bůh něco takového dopustit?” (vztaženo na útoky z 11. září 2001)
Anna Grahamová dala na výsost hlubokou a rozvážnou odpověď. Řekla: „Věřím,že Bůh je z toho co nejhlouběji
smutný, právě tak, jako my; ale již mnoho let říkáme Bohu, že má zmizet z našich škol, z naší vlády a z našeho života. A protože je džentlmenem, domnívám se, že se tiše stáhl.
Jak můžeme od Boha očekávat, že nám dá své požehnání a poskytne svou ochranu, když po něm žádáme, aby nás nechal samostatné?“
Ve světle nejnovějších událostí – útoků, střelby ve školách atd. – se domnívám, že to začalo, když Madeleine Murray O’Hare (byla zavražděna, nalezli ji nedávno) podala žalobu u soudu, protože nechtěla, aby se v našich školách modlil. A my jsme řekli ANO.
Potom někdo jiný řekl, že by se ve školách raději neměla číst Bible. Bible říká: nezabiješ, nepokradeš, miluj svého bližního, jako sama sebe … A my jsme řekli ANO.
Pak řekl Dr. Benjamin Spock, že bychom našim dětem neměli naplácat, když se chovají špatně, protože by se jejich malé osobnosti deformovaly a mohli bychom uškodit jejich sebeúctě (syn Dr. Spocka spáchal sebevraždu).
Řekli jsme, že expert přece musí vědět, o čem mluví. A řekli jsme ANO.
Potom mínil někdo jiný, že učitelé a ředitelé nemají naše děti raději ukázňovat, když se chovají špatně. Školní administrátoři řekli, že se 
učitelský sbor nesmí dotýkat žáků, když se špatně chovají, pretože nechceme žádnou špatnou reklamu, a nechceme také být obžalováni! (Je obrovský rozdíl mezi ukázňováním, dotýkáním se,bitím, plácnutím, snižováním, kopancem atd. !) A my jsme řekli ANO.
Pak někdo řekl: Povolme našim dcerám interupce, když je chtějí, a nemusí to ani říkat svým rodičům. A my jsme řekli ANO.
Pak řekl jeden moudrý člen školního direktoria: Protože hoši jsou hoši a budou to dělat stejně, dejme našim synkům
tolik kondomů, kolik chtějí, aby mohli mít tolik potěšení, kolik chtějí, a rodičům není nutné říkat, že je dostali ve škole.
Pak řekl jeden moudrý člen školního direktoria: Protože hoši jsou hoši a budou to dělat stejně, dejme našim synkům
tolik kondomů, kolik chtějí, aby mohli mít tolik potěšení, kolik chtějí, a rodičům není nutné říkat, že je dostali ve škole.
A my jsme řekli ANO.
Potom řekl jeden z našich nejvyšších volitelných orgánů, že přece není důležité, co děláme v soukromí, pokud vykonáváme řádně své zaměstnání. A s tím srozuměni jsme řekli, že je nám přece jedno, co kdokoli, prezidenta nevyjímaje, v soukromí dělá, pokud mám zaměstnání a hospodářství dobře funguje. A my jsme řekli ANO.
Potom někdo řekl: Vytiskněme časopisy s fotografiemi nahých žen a nazvěme to zdravým realistickým uznáním krásy ženského těla. A pak někdo toto uznání posunul o další krok a zveřejnil fotografie nahých dětí,a pak je dal na internet.
A my jsme řekli ANO, přece existuje právo na svobodné umění.
Potom přišel zábavní průmysl a řekl: udělejme TV show a filmy, které zobrazují vulgárnosti, násilí a nepovolený sex;
Složme hudbu, která osměluje k násilí, k drogám, vraždám a sebevraždám a ďábelským věcem. A my jsme řekli, že je to přece jen zábava, nemá to žádné škodlivé následky,mimoto to nikdo tak jako tak nebere vážně, takže klidně pokračujme. A my jsme řekli ANO.
A nyní se ptáme, proč naše děti nemají žádné svědomí, proč nedokážou rozlišovat mezi tím, co je správné a špatné,

Myslím, že to je následek toho, že „SKLÍZÍME, CO JSME ZASELI.“     (zdroj internet)
a proč je jim jedno, když zabíjejí cizince, své kamarády i sebe. Snad na to přijdeme, když o tom budeme dlouho a intenzivně přemýšlet!
 
Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes