//
you're reading...

- DUCHOVNÝ ŽIVOT

S Jeho novým vnútrom (Duchovná obnova o Duchu Svätom INAK)

16142745_10212250543038271_8356719137341652089_nDuchovná obnova s Jeho novým vnútrom NA STIAHNUTIE TU v mp3.

Príhovor NA STIAHNUTIE TU v mp3.

 

 

“Prijmite Ducha Svätého? Čo to znamená? Máte nejaké konkrétne požiadavky na toho Ducha Svätého? Je to dôležité, práve ten smäd. Potrebujeme dnes. Veríte, že do tej tmy príde Duch. Sv. Veríme tomu? Je to v jeho rukách. Suché kosti. Zhynula nádej. Koľkí z nás prežívajú ten smäd. Kto je smädný, nech príde ku mne.  Koľkí z nás prežívajú smäd po živote, po láske, po pokoji? Tu túžbu, ktorú človek skúša napĺňať rôzne a nejde to.

Vtip: chlapík po púšti niekoľko hodín, veľký smäd. Pred sebou oáza, studňa.  Zvolá: Voda… a zo studne? Kde? Kde?

Hľadáme studne a cítime sa jak suché kosti. Vtedy dobre. Počuli sme proroctvo: vylejem na vás svojho ducha a ožijete. Skúste sa otočiť k susedovi a povedzte: V mene Ježiša dnes na teba vylejem svojho ducha a ožijete.

I apoštoli prežívali veľkú  noc, potom sa schovali. Apoštoli videli Ježiša po zmŕtvychvstaní. Peter sa vrátil znechutene k pôvodnému životu – lovil ryby. Emauzskí učeníci – vrátili sa k pôvodnému životu. Koľkí z nás sa vrátili po veľkej noci  do pôvodného stavu? Tvárime sa akoby veľká noc nebola.

Práve dnes je riešenie – počas veľkej noci dal kosti do kopy, ale ešte nie sme plní života.  A to je práve to čo dnes sa má stať. Máme prežiť ten dych boží, aby sme ožili.

Ako to duch sv. robí?

  1. NAPLŇUJE – božia láska je vliata do našich sŕdc skrze ducha sv.

Z jeho vnútra potečú vody. Duch nebol daný, ešte nebol oslávený. Na kríži – z jeho vnútra vyšiel prúd vody. Boh nám vylial svoje vnútro, to čo ho napĺňalo, to vylial na nás. Výmena, čo on má vo vnútri to dal nám.  Jeho vnútro, ktoré  ho robilo božím synom. Z vonku pôjdeme rovnako, ale vo vnútri by sme mali ísť vymenený, naplnený. Biblia keby nebola naplnená duchom, je len pekná kniha s peknými myšlienkami. Modlitba bez ducha, len prázdne reči. Sv. omša bez ducha len pripomienka , že Ježiš za nás zomrel.  Bez ducha by sme len nosili meno, kázni bez ducha sv., len ďalší úradníci. … Duch sv. dáva nový obsah starým veciam. Pápež sa pýtal: Kto z nás s a denne modli k duchu svätému?

Sľúbite, že sa budete denne modliť k duchu svätému? Keď idem hovoriť , robiť úlohy, prebúdzam do nového dňa … modlitba k duchu sv. iný obsah., moc ducha, božiu moc.

d.sv. tomu dáva iný obsah, inú váhu, Boh to naplní svojou plodnosťou.

Prosme d.sv. vo všetkom čo robíme, aby dal tomu iné vnútro, svoju náplň, seba samého, my aby sme boli plní d.sv.

Je rozdiel ako idem – či s tmou, ťažkým hriechom, alebo svetlom. Čím si naplnený?

Príklad: Pani a veštica (čo dokáže urobiť s človekom zlý duch)

  1. PREMIEŇA ČO NAPLŇUJE – K čomu smeruje? Čo je cieľom?  Pochopíme, keď Ježiš hovorí zvláštnu vetu apoštolom. Je lepšie, keď ja odídem, inak d.sv. nepríde. Apoštoli videli čo Ježiš dokáže. Keby Ježiš tu bol vo fyzickej podobe musel rešpektovať to ľudské. Práve hovorí : potom, keď prídem k otcovi vy budete robiť to čo ja a ešte väčšie veci, lebo ja idem k otcovi. Zosiela d.sv. aby nás premenil, aby sme my mohli konať skutky, ktoré konal  Naraz môže byt cez každého z nás a robiť tie rovnaké skutky ako robil:  uzdravoval, kázal, ohlasoval otca … teraz robiť my vďaka tomu, že nám dal svoje vnútro.  Uvedomiť  si aký dar máme, čo je cieľom premenenia, môžeme sa postaviť vzpriamene a hrdo kráčať týmto svetom. Nemusíme utekať za požehnaním … ale požehnanie behá s nami, v nás. Nesiem božie vnútro, božieho ducha: domov, do školy, do práce, k priateľom, prinášajú požehnanie, uzdravenie, jeho moc.

Mikrofón – funkčné baterky . Či dovoľujem, aby ma Boh z vnútra premieňal na Ježiša Krista?

  1. BOH VEDIE – otvorím vaše hroby a vyvediem vás z vašich hrobov. Preto je duch.sv. veľmi nepohodlný, lebo chce viesť a my si radšej sadneme alebo ľahneme. Duch sv. je nepohodlný.  Keď dostanem d.sv. či  som odhodlaný  vyjsť  von a konať tie skutky?”

 

Facebooktwittermail

Discussion

One Response to “S Jeho novým vnútrom (Duchovná obnova o Duchu Svätom INAK)”

  1. tinder online , tinder dating app https://tinderdatingsiteus.com/

    Posted by tinder dating | 24. januára 2021, 4:21

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

A ještě ftípek :)

„Zuzko, zlatíčko, podej tátovi noviny, prosím.“
„Ach tati, ty jsi neskutečně staromódní. Jaképak noviny, když existují smartphony, notebooky, iPady,… Kdo dnes potřebuje noviny?“
„Dobrá, tak mi podej třeba iPad,…“
Moucha se nikdy nedozvěděla, jak draho vyšel její pohřeb na kuchyňském stole…

5o4u.com od roku 2013:

  • 0
  • 9 162 652
  • 499 659