//
you're reading...

- DUCHOVNÝ ŽIVOT

Cloud, Townsend: Hranice v chození

obálkaJak správně hledat životního partnera

Najít spolehlivého a oddaného celoživotního partnera je skutečně nelehké. Zejména proto, že mnozí v období namlouvání spolu chodí zcela nevhodným způsobem. Obvykle pak zakusí zranění a bolest. Chození však také může probíhat dobře a přinést do života dospívajícího nebo mladého dospělého dobré věci – mimo jiné i jeho osobní dozrávání. Cílem této knihy je pomoci vám najít tajemství úspěšného chození a vyhnout se tak možným nástrahám.

• Chození lidem dává příležitost poznávat sebe, druhé i vztahy v bezpečném prostředí.

• Chození vytváří kontext pro řešení problémů.

• Chození pomáhá pěstovat si vztahové dovednosti.

• Chození umožňuje člověku poznat, co se mu líbí na opačném pohlaví.

• Při chození se člověk může učit sebeovládání v sexuální oblasti a dalším formám odloženého uspokojení svých potřeb a přání.

Pokud chodíte s člověkem, který vám ubližuje a vyvolává ve vás špatné pocity o vás samotných i o lásce nebo vás jiným způsobem zraňuje, pak na vás doléhá něco, co byste si neměli nechat líbit. Nejlepším vodítkem je vždy to, co s daným člověkem prožíváte. Pokud vám kontakt s ním přináší mnoho špatného, berte to jako znamení. Sám od sebe se tento vztah nezlepší. Udělejte, co je třeba, abyste zabránili zkáze. Chraňte se vědomím toho, co cítíte a čeho si ceníte, a mějte odvahu držet se toho, co je pro vás při chození důležité. Nakonec to získáte. Važte si dobrých věcí a odmítejte to, co ničí.

eKNIHA na stiahnutie TU.

Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes