//
you're reading...

-ANIMÁTORSTVO

materiály pro připravu dětí na nedělní mši

6787Milí rodiče,
na těchto stránkách naleznete materiály, kterými bychom Vám chtěli pomoci připravit dítě na nedělní mši svatou a podat mu text evangelia tak, aby i ono z něj mohlo těžit.
Materiály pro každou neděli se skládají z následujících částí:
· Dětem přístupnou formou podané evangelium
· Krátké zamyšlení
· Kvíz, bludiště nebo jiná hříčka
· Obrázek na vybarvení

www.kanan.cz

vzor:

30. neděle v mezidobí

Mk 10, 46 – 52

Motto: Bartimaios šel za Pánem Ježíšem.

Zamyšlení: V dnešním evangeliu jsme četli hezký příběh. Zkusíme ho zopakovat, příp. zahrát. Když šel Pán Ježíš z Jericha, kdo seděl u cesty? Slepý žebrák Bartimaios. Co dělal? Volal na Pána Ježíše: „Pane Ježíši, smiluj se nade mnou!“ Co na to Pán Ježíš? Řekl, aby ho zavolali. A on? Přišel a Pán Ježíš ho uzdravil. Viděl už jsi někdy slepého člověka? Jaké to asi je? Těžké…. My sice vidíme, ale v v něčem jsme na tom podobně jako slepý Bartimaios. V čem? Koho ani my nevidíme? Pána Ježíše. Podobně jako Bartimaios ho ale … Slyšíme. A můžeme se jím nechat vést. A jednou ho podobně jako Bartimaios také uvidíme. Musíme se jen často ptát, co si Pán Ježíš přeje.

Závěr: Budeme se často ptát Pána Ježíše, co si přeje.

Návrh na hru: Jeden člen rodiny bude představovat slepého Bartimaia (zavážeme mu oči), druhý Pána Ježíše, ostatní lidi, kteří se snaží Bartimaia odvést z cesty. Bartimaios se snaží podle hlasu poznat Pána Ježíše a dojít k němu. Ostatní se ho snaží z cesty svést (ale pouze hlasem a špatnými radami). Převzato z knihy: Nebraňte dětem přicházet

Facebooktwittergoogle_plusmail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

  • "Boh narodením Panny Marie nám znovu povedal svoje ANO ešte pred tým ako ho vyslovila Ona." On v nás uveril skôr, ako my jemu. Ďakujeme :)

5o4u.com od roku 2013:

  • Návštev celkom: 8 168 309
  • Celkom návštevníkov: 397 773