//
you're reading...

CD 9 (Želiv 2014/15)

Neboj se přijmout Marii… ( 2 promluvy)

Promluva k slavnosti Narození Panny Marie: Začínat s Marii je (dle Božího stylu) dobrej začátek.

Promluva k slavnosti Narození Panny Marie: (Z)měnit svět jak Maria.

***

Babička uklidnila agresivního cestujícího v metru

Muž v metru se začal chovat velmi agresivně, nadával, křičel a ničil vagón. Všichni měli z divokého může strach, jen jedna 70-letá žena jej vzal pevně za ruku, a držela tak dlouho, dokud se neuklidnil a tiše se v slzách neposadil na podlahu. Muž, který udělal fotky, se zeptal, proč se tak zachovala. Žena odpověděla: “Jsem matka dvou synů ve stejném věku, vím, jak je život občas dokáže potrápit a vše, co v té chvíli potřebují, je necítit se osaměle.
Zdroj: https://m.ifenomen.cz/zajimavosti/10-emotivnich-pribehu-o-proste-lidske-laskavosti https://ifenomen.cz

***

“Počas svätej omše v bazilike St. Maria Maggiore povedal pápež František prítomným, že keď prechádzame ťažkými časmi alebo máme problémy či starosti, Mária je naším štítom. Je tou, ktorá drží stráž nad našou vierou a ochraňuje pred zlom.

“Tam, kde má Mária svoj domov, tam diabol nevchádza. Tam, kde je Matka, nepokoj nikdy nezvíťazí a strach nikdy nevyhrá,” povedal 28. januára pápež.

“Kto z nás takúto ochranu nepotrebuje? Kto z nás nie je z času na čas rozrušený alebo nepokojný? A ako často je naše srdce ako v rozbúrenom mori, kde sa na nás valí vlna za vlnou a vetry starostí neprestávajú fúkať! Mária je istý koráb uprostred potopy.” zdroj: www.verim.sk

Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

A ještě ftípek :)

30 000 roků před narozením Krista.
Pračlověk si prohlíží vysvědčení svého syna a naštvaně říká:
– To, že máš trojku z lovu, dovedu pochopit, jsi ješte malý, ale že jsi propadl z dějepisu, který má jen dvě stránky, to je skutečně hanba!

5o4u.com od roku 2013:

  • 0
  • 8 917 931
  • 477 301