//
you're reading...

-ANIMÁTORSTVO

Nedělní liturgie s dětmi

12-08-09 Miércoles - 2Obsah této složky je určen kněžím, kteří si připravují promluvu k nedělnímu evangeliu pro děti, a také katechetům a animátorům, kteří připravujíbohoslužby slova pro děti v rámci nedělních bohoslužeb.

 

Rubrika vznikla v roce 2012 a byly do ní umísťovány překlady rubriky „Je neděle, děti!“ z italského časopisu Dossier Catechista, který vydává salesiánské nakladatelství Elledici v Turíně. Od 1. září 2013 jsou zde umístěny metodické materiály, které vznikají v KPC Hradec Králové. 

 

Od adventu 2014, jsme přijali spolupráci na projektu LITURGIE PRO DĚTI, jehož hlavním výstupem jsou barevné osmistránkové sešitky formátu A6 na každou neděli a slavnost.Sešitky jsou určeny dětem od předškolního věku do přibližně 11 let. Obsahují vybrané verše Písma svatého ze všech nedělních čtení včetně žalmu, dále příběh ze života dětí, které jim má pomoci propojit poselství evangelia s jejich životem, a hádanku pro malé děti. V rámci celého cyklu B vyjde cca 50 sešitků, sešitky lze zakládat do šanonu, který je k tomu speciálně připraven. Celoroční sada i se šanonem stojí 210 Kč.

Metodiky umístěné na těchto stránkách poskytují kněžím, katechetům, animátorům a rodičům výklad evangelia přiměřený dětem a podněty k uvažování nad ním a k vlastní aktivitě dětí. Součástí metodiky jsou i obrázky ke stažení.

OBJEDNÁVKY sad sešitků i se šanonem pro celý cyklus B vyřizuje pro Královéhradeckou diecézi naše centrum, pište na kc (zavináč) bihk.cz externí odkaz.

Ke stažení (aktuálního) čtení  KLIKNI ZDE

 

Podrobnosti o projektu viz Informace o projektu a o jeho distribuci,

Viz také http://www.apha.cz/liturgie-pro-deti externí odkaz. Zde si můžete prohlédnout náhled nasešitek šanon externí odkaz.

Facebooktwittergoogle_plusmail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

    5o4u.com od roku 2013:

    • Návštev celkom: 7 649 215
    • Celkom návštevníkov: 382 928