//
you're reading...

- DUCHOVNÝ ŽIVOT

nePOZNATELNÝ, neHMATATELNÝ, neVIDITELNÝ

 

PROMLUVA ze Slavnosti ZJEVENÍ PÁNĚ ONLINE a ke STAŽENÍ ZDE.

“Vidieť hviezdu. Toto je východiskový bod. Môžeme sa však pýtať, prečo videli hviezdu len mudrci? Možno preto, že len málokto pozdvihol oči k nebu. Častokát sa totiž v živote uspokojujeme s pohľadom upretým k zemi: postačuje nám zdravie, nejaké tie peniaze a trocha zábavy. Kladiem si otázku: vieme my ešte pozdvihnúť pohľad k nebu? Vieme ešte snívať, túžiť po Bohu, očakávať jeho novosť, alebo sa nechávame unášať životom ako suchá haluz vo vetre? Mudrci sa neuspokojili so živorením, nenechali sa unášať prúdom. Tušili, že k opravdivému životu je treba vysoký cieľ a preto treba upierať pohľad smerom hore.”  pápež František 

jim-jim-caviezel-15395362-342-516Jim Caviezel

Bylo čtvrtek ráno. Strašně unavený jsem se hlásil na natáčení. Najednou mi řekli: “Máš volné odpoledne.” Představte si, předtím jsem neměl ani jeden den volný, ani v neděli. Řekli mi, že kolega – herec Richard Harrys je nemocný a nemůžeme spolu natáčet. Zatelefonoval jsem manželce a rozhodl jsem se, že se setkám s tím Ivanem. Vešel jsem do kostela a nic jsem necítil. Byl jsem přítomen na zjevení. Myslel jsem si, že jsem spáchal mnoho hříchů, tak proč bych měl něco cítit. Ale byl jsem unesen vírou lidí v Irsku. Klečeli na kolenou, na kameni. Cítil jsem v sobě velkou vinu. Měl jsem i pocit, že to zjevení může být nějaké lež, podvod.

Když jsem chodil do šesté třídy, vyprávěli nám o zjeveních. Všichni jsme byli šťastní, že se to děje. Ale přišel biskup a řekl, že to není pravda. My jsme mu věřili. Stále jsem se díval na tohoto průměrného Chorvata přede mnou. V jeho očích bylo něco, čemu jsem se chtěl vyhnout. Začal jsem přemýšlet. “Já jsem přece dobrý člověk, tak proč bych měl toho člověka potřebovat?” On mi něco odpověděl s chorvatským akcentem. Obrátil jsem na svou ženu: “Co mi to vlastně řekl?” A on dodal: “Ptej se.” – “Dobře.” Položil jsem mu otázku, zda přichází Panna Maria jako kapitán Kirk nebo jako Superman. Poprosil mě, abych se s ním modlil. Klečel jsem po jeho levé straně a velmi jsem se bál. Myslel jsem si, že mě Panna Maria zabije. Zdálo se, jakoby se na něco díval. I když jsem nechtěl věřit, v mém srdci se něco pohnulo. Jeho ústa se hýbaly, ale nevycházel z nich žádný zvuk – ani hlásek. Přemýšlel jsem, že mu asi Panna Maria čte z rtů. Začal jsem si všímat svá ústa. “Tak se asi dá hovořit s Pannou Marií, pokud je vůbec tady.” To, co jsem cítil ve svém srdci, mě vyplašilo.

Po zjevení jsem vstal a řekl mu: “Ivan, řekl jsi mi, že kdybych věděl, jak mě Ježíš a Matka Boží milují, zemřel bych kvůli tomu.

Řeknu ti něco, přítel můj. Nevím kolikrát jsem prosil Boha, aby vstoupil do mého života, ale nic jsem necítil. “-” Jim, jen Bůh může vstoupit do tvého srdce. Člověk má stále čas pro to, co miluje. Důvod proč nemá pro Boha čas je, že málo miluje. ”

Bylo tam napsáno: “Nikdy nepoznáš štěstí, pokud žiješ v hříchu.” Bez rozmýšlení jsem tomu uvěřil. Mohu vám říci, že pak jsem se poprvé modlil ze srdce – modlil jsem se srdcem.

CELÝ ČLÁNOK: http://mojpribeh.sk/pribeh/jim-caviezel-hral-jezisa-krista/

 

Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

A ještě ftípek :)

30 000 roků před narozením Krista.
Pračlověk si prohlíží vysvědčení svého syna a naštvaně říká:
– To, že máš trojku z lovu, dovedu pochopit, jsi ješte malý, ale že jsi propadl z dějepisu, který má jen dvě stránky, to je skutečně hanba!

5o4u.com od roku 2013:

  • 0
  • 8 867 304
  • 469 930