//
you're reading...

CD 9 (Želiv 2014/15)

Skok do rukou (CZ 10:18)*****

Promluva z pátku po 4. neděli velikonoční ONLI i KE STAŽENÍ ZDE.

Vedúci jednej skupiny artistov raz rozprával o svojom čísle, ktorým každý večer fascinoval stovku divákov vo veľkom cirkuse. Vysvetľoval: „Musím mať absolútnu dôveru v môjho kolegu, ktorý ma zachytí, keď dokončím premet. Publikum by sa mohlo nazdávať, že to ja som veľká hviezda manéže, ale tou naozajstnou hviezdou je môj kolega Joe. On musí byť pripravený presne ma uchopiť v zlomku sekundy a chytiť ma vo vzduchu,  keď sa blížim vo švihu.“

„Ako to dokáže?“ opýtal som sa.

Povedal mi“ Fígeľ je v tom, že artista, ktorý letí vo vzduchu, nerobí nič. O všetko sa stará kolega, ktorý ho zachytí. Keď letím smerom k Joelovi, musím len natiahnuť ruky a čakať, že ma chytí a bezpečne vytiahne na plošinu za hrazdou!“

„ Vy nerobíte nič?“ spýtal som sa prekvapený.

„Nič,“ zopakoval. „To najhoršie, čo môže artista pri premetoch vo vzduchu urobiť, je pokúsiť sa chytiť svojho spoločníka. Nie ja mám chytiť Joea, ale on mňa, to je jeho úloha. Ak by som sa ho chytil za zápästia, mohol by som mu ich polámať alebo on by mohol polámať tie moje, a to by bol koniec pre nás oboch. Jeden musí lietať a ten druhý chytať. Ten prvý musí mať dôveru a natiahnuť ruky k spoločníkovi, ktorý je pripravený chytiť ho. (Bruno Ferrero)

______________________________

Basketbalový míč v mých rukou má hodnotu 19 dolarů. Basketbalový míč v rukou Michaela Jordana má hodnotu 33 milionů dolarů. Záleží na tom, v koho je rukou.

Tenisová raketa v mých rukou nemá žádný význam. Nevím hrát tenis. Tenisová raketa v rukou Peta Samprase znamená Wimbledon. Závisí na tom, v koho rukou je.

Hůl v mých rukou může posloužit na vyhnání divokého zvířete. Hůl v rukou Mojžíše rozdělila moře. Závisí na tom, v koho rukou je.

Prak v mých rukou zůstává dětskou hračkou. Prak v rukou Davida byl však mocnou zbraní. Závisí na tom, v koho rukou je.

Dvě ryby a pět bochníků chleba v mých rukou stačí na pohoštění mých přátel. Dvě ryby a pět bochníků chleba v Božích rukách však nasytí tisíce. Závisí na tom, v koho rukách jsou.

Pár hřebíků v mých rukou nestačí ani na budku pro ptáčky. Pár hřebíků v rukou Ježíše Krista však znamenalo spásu pro svět. Závisí na tom, v koho rukách jsou.

Vše závisí na tom v cích rukou je to. Tak vložme své starosti, obavy, sny, rodiny a vztahy do Božích rukou – vždyť závisí na tom, v koho rukou jsou …

(Bruno Ferrero)

Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

A ještě ftípek :)

30 000 roků před narozením Krista.
Pračlověk si prohlíží vysvědčení svého syna a naštvaně říká:
– To, že máš trojku z lovu, dovedu pochopit, jsi ješte malý, ale že jsi propadl z dějepisu, který má jen dvě stránky, to je skutečně hanba!

5o4u.com od roku 2013:

  • 0
  • 9 003 880
  • 492 059