//
you're reading...

-ANIMÁTORSTVO

Teambulding: oko vidí

399120_3208583712866_149093514_noko vidí…

Vaša skupina si musí rozdeliť medzi členov 6 rôznych funkcií. Každá z nich sa riadi vlastnými pravidlami

Niektorí z vás budú v úlohe pozorovateľa. Budú dostávať rôzne inštrukcie ale nebudú komunikovať s nikým počas hry. Úlohou je prekresliť určitý obrázok čo najpresnejšie. Iba jeden z družstva uvidí tento obrázok. Na to aby ste v tejto hre uspeli je potrebná aktívna spolupráca všetkých členov tímu.

Na splnenie úlohy máte …………….(15) minút, ale máte možnosť si tento čas predĺžiť tak že získate časový bonus. Časový bonus získa jeden z vás po splnení špeciálnych úloh.

Máte …………..(3) minúty aby ste si rozdelili funkcie. Potom sa presuniete na svoje miesto

Tu je 6 funkcií:

 OKO: Od teba bude závisieť, čo bude RUKA kresliť (RUKA je v inej miestnosti). Uvidíš obraz, ale nemôžeš sa pohnúť. Musíš sedieť na svojej stoličke. Môžeš sa však s kýmkoľvek rozprávať.

RUKA: Ty musíš nakresliť niečo čo nevidíš. Zostávaš stále na svojom mieste a nemôžeš sa hýbať. Môžeš sa rozprávať s HLASOM a s Pánom ANO-NIE.

HLAS: Ty si osoba cez ktorú spolu OKO a RUKA komunikujú. Môžeš sa s kýmkoľvek rozprávať, ale nič neuvidíš pretože máš zaslepené oči. Môžeš sa pohybovať z jedného miesta na druhé, ale len s pomocou NOHY.

NOHA: Ty sprevádzaš HLAS. Môžeš vidieť, ale nesmieš s nikým komunikovať. Môžeš sa spolu s HLASOM pohybovať z miesta na miesto.

Pán ÁNO-NIE: Môže sa hýbať a pozerať. Môžeš hovoriť iba ÁNO alebo NIE, teda odpovedať iba na otázky typu ÁNO – NIE.

Pán ČAS: Ty sa môžeš hýbať pozerať a hovoriť s každým okrem RUKY. Ty musíš získať čas navyše pre svoju skupinu. Časový bonus získaš tak že vyriešiš špeciálne úlohy. Každá zvládnutá úloha znamená čas navyše, ktorý dostaneš od  MUDRCA (mudrcom je jeden z vedúcich hry)

 

Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes