//
you're reading...

CD 9 (Želiv 2014/15)

Věrnost radosti (CZ,15:31)*****

RADOSŤ V PÁNOVI JE VAŠOU SILOU! (NEH 8,10)

Říká se, že každý “optimista” je len zle informovaný pesimista. 🙂 Nebo naopak! Optimista je dobře informovaný, protože díky Zjevení věří, že to všechno skončí dobře. Bůh a dobro zvítězí. Být radostný, neznamená, že člověk nemá problémy, ale že vidí dál a více … jen jako ty problémy.

Promluva z 3. adventní neděle – neděle radosti- v roku A ke stažení a online ZDE.

„Chci vám říci jedno slovo, a tím slovem je radost. To je krása zasvěcení: radost, radost, … Smutek není svatost!
Radost není nepotřebná ozdoba, ale potřeba i základ lidského života. V hluku každodenního života chce každý muž i žena dosáhnout radosti ze své podstaty a prodlévat v ní.
Na světě je nedostatek radosti. Nejsme povoláni, abychom dělali velká gesta nebo provolávaly slova chvály, ale být svědky radosti, pocházející z jistoty, že jsme milováni a důvěry, že budeme spaseni. Když nás Bůh povolává, říká: „Jsi pro mne důležitý, miluji tě, spoléhám na tebe.“ Ježíš to říká každému z nás! Z tohoto se rodí radost! Radost chvíle, ve které se na mne Ježíš podíval. Pochopení tohoto pocitu je tajemství naší radosti. Cítit se milovaný Bohem, vnímat, že pro něj nejsem číslem ale člověkem, zakusit, že mne volá.
Kdo staví svůj život na Kristu, již nedává do středu sebe. Čím lépe se sjednotíte s Ježíšem a On se stane středem vašeho života, tím lépe On učiní, že se přestanete soustředit na sebe, otáčet se kolem sebe a otevřete se jiným. Nejsme to my, kdo je nejdůležitější, my jsme, dá-li se to takto říci, „neseni“, jsme ve službách Krista a Církve. Kdo se setkal s Pánem a následuje Ho, je poslem radosti.” František

Facebooktwittermail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

A ještě ftípek :)

30 000 roků před narozením Krista.
Pračlověk si prohlíží vysvědčení svého syna a naštvaně říká:
– To, že máš trojku z lovu, dovedu pochopit, jsi ješte malý, ale že jsi propadl z dějepisu, který má jen dvě stránky, to je skutečně hanba!