//
you're reading...

- DUCHOVNÝ ŽIVOT

VIDEOPOSOLSTVO P. Františka mladým: Boh vidí všetku lásku, ktorú ste schopní ponúknuť

Vatikán 21. marca – Svätá stolica dnes zverejnila posolstvo pápeža Františka mladým pri príležitosti príprav na 32. svetové dni mládeže 2017, ktoré sa slávia na diecéznej úrovni na Kvetnú nedeľu 9. apríla. Téma znie «Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný» (Lk 1,49).

Svätý Otec sa rozhodol tohtoročné posolstvo mladým umocniť aj prostredníctvom videa, v ktorom kladie dôraz na kľúčové témy dokumentu. Mladých pozýva, aby sa vydali na cestu, ktorá vyvrcholí slávením nasledujúcich medzinárodných Svetových dní mládeže v Paname začiatkom januára 2019.

Prinášame text videoposolstva Svätého Otca Františka mladým v plnom znení

„Drahí mladí,

so spomienkou plnou života z nášho stretnutia na Svetových dňoch mládeže 2016 v Krakove sme sa vydali na cestu smerom k nasledujúcej méte, ktorou bude, ak Boh dá, Panama v roku 2019. Tieto chvíle stretnutia a dialógu s vami sú pre mňa veľmi dôležité a chcel by som, aby táto cesta bola v súlade s prípravou nasledujúcej synody biskupov, ktorá sa bude venovať vám, mladým.

Na tejto ceste nás sprevádza naša Matka, Panna Mária, a so svojou vierou, tou istou vierou, ktorú vyjadrila svojim chválospevom, nás povzbudzuje. Mária hovorí: «Lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný» (Lk 1,49). Ona vie vzdať vďaky Bohu, ktorý vzhliadol na jej malosť, a uznáva veľké veci, ktoré koná v jej živote; a vydáva sa na cestu, aby sa stretla so svojou sesternicou Alžbetou, ktorá je v pokročilom veku a potrebuje jej blízkosť. Nezostáva uzavretá v dome, lebo nie je ,gaučovou’ devou, ktorá sa chce cítiť pohodlne a bezpečne bez toho, aby ju niekto otravoval. Dovolí viere, aby ňou hýbala, lebo viera je srdcom celých dejín našej Matky.

Drahí mladí, Boh na vás rovnako hľadí a volá vás, a keď tak robí, vidí všetku lásku, ktorú ste schopní ponúknuť. Tak ako deva z Nazaretu, môžete zlepšiť svet, aby ste zanechali stopu, ktorá poznačí dejiny, vaše vlastné i mnohých ďalších. Cirkev a spoločnosť vás potrebujú. S vaším prístupom, s odvahou, ktorú máte, s vašimi snami a ideálmi padnú múry strnulosti a otvoria sa cesty, ktoré nás povedú k lepšiemu svetu, spravodlivejšiemu, menej krutému a viac ľudskému.

Povzbudzujem vás na tejto ceste, aby ste pestovali rodinný a priateľský vzťah so Svätou Pannou. Je to naša Matka. Hovorte s ňou ako s Matkou. Spolu s ňou vzdávajte vďaky za vzácny dar viery, ktorý ste prijali od svojich predkov a zverte jej celý svoj život. Ako dobrá Matka vám načúva, objíma vás, miluje vás, kráča s vami. Uisťujem vás, že ak to budete robiť, neoľutujete to.

Šťastné putovanie smerom k Svetovým dňom mládeže 2019. Nech vás Boh žehná.“ -ej-

Facebooktwittergoogle_plusmail

Discussion

No comments yet.

Post a Comment

 

Dnes

Liturgické čítania na dnes

    5o4u.com od roku 2013:

    • Návštev celkom: 7 649 212
    • Celkom návštevníkov: 382 927